IMPORTANT: In cea mai mare parte, continutul acestui site este, sau se vrea, un pamflet. Cei care nu cred, sau se simt vizati, mai au o sansa, dialogul si sa ne convinga ca am gresit, la noi amenintarile nu tin. Daca nu, justitia sa stabilieasca unde se termina pamfletul, si incepe cu adevarat calomnia, iar noi ne vom supune. Riscul e juma-juma, si asa va ramane pana la proba contrarie. SI MAI IMPORTANT: Sambata, duminica si de sarbatorile legale, daca nu se intampla ceva cu adevarat important, va lasam sa respirati. Adica nu vom scrie nimic de nimeni, nu de alta, dar trebuie sa ne incarcam si noi bateriile
 
Nu sunt misogin și nu am spus niciodată că o femeie e proastă, jur, chiar dacă aruncă șamponul când se află sub duș și citește că loțiunea e pentru păr uscat. Dar o să-mi calc pe inimă și o să...

 

Publicitate

 

PC Buzău a rămas fără sediul de pe strada Unirii

După ce a rămas și fără deputatul Gheorghe Coman, arestat săptămâna trecută

 

Ieri, cam pe la ora 10,00 un angajat de la Biroul Executări Silite din cadrul Direcţiei Economice a municipiului Buzău a sigilat spaţiul care fusese oferit organizaţiei PC Buzău, și care a fost folosit de aceasta drept sediu de partid. Asta pentru că, la  Serviciul de Administrare a Fondului Locativ din Primăria Buzău, conservatorii au acumulat restanţe şi penalităţi în valoare de circa 220 de milioane de lei vechi, datorie care s-a strâns începând din anul 2008. Unele surse spun că fostul lider conservator, economistul Gheorghe Vlase, ar fi dispus să plătească. Oare de ce, întrebăm noi retoric?